Otomatik Transfer Anahtarı(ATS) JGQ3-100S
Automatic Transfer Switch JGQ3-100S (ATS), is a set of switch and logic control in one, without the need for external controller, truly realize the mechanical and electrical integration of automatic transfer switch, it is suitable for AC 50Hz, rated voltage to 440V, the agreed heating current of 100A in the industrial and enterprise power distribution equipment,
Decrpiton
GİRİŞ
Automatic Transfer Switch-JGQ3-100
Automatic Transfer Switch ATS JGQ3-100S  (ATSE), is a set of switch and logic control in one, without the need for external controller, truly realize the mechanical and electrical integration of automatic transfer switch, it is suitable for AC 50Hz, rated voltage to 440V, the agreed heating current of 100A in the industrial and enterprise power distribution equipment, with voltage detection, frequency detection, communication interface, electrical and mechanical interlock and other functions, can achieve fully automatic, remote control, forced “0”, emergency manual operation,
 Structural description
“0” işlemini kontrol edin ve zorlayın, elektrik düğmesi manuel olduğunda, anahtar yalnızca manuel olarak çalıştırılabilir.
3. Mekanizma asma kilidi: bakım için özeldir, yani anahtarı “0” konumuna getirmek için önce çalıştırma kolunu kullanın ve ardından asma kilit mekanizmasını bağlayın
hareket ediyor).
4. Gösterge: anahtarın çalışma durumu konumunu gösterir (I, O, II)
automatic transfer anahtar ATS is technical
1. Anahtar aşağıdakilere uygundur: IEC947-6-1, GB14048.11
2. Nominal çalışma gerilimi (Ue): AC415V
3. Nominal Açma Kapasitesi (A Rms): 10Ie
4. Nominal kesme kapasitesi (A rms): 8Ie
5. Nominal ısıtma akımı: 100A
6. Nominal yalıtım gerilimi: 750V
7. Nominal darbe dayanım gerilimi: 8kV
8. Nominal çalışma akımı: 100A
9. Nominal kısa devre akımı: 7kA
10. Nominal sınırlama akımı: 100kA
11. Conversion time: 10S
 automatic transfer switch ATS is use
Anahtar otomatik olarak yedek güce döner.
2. Zorlanmış “0” işlevi: Zorlamalı “0” düğmesini başlatın ve anahtar çift güç kaynağını kesecektir.
düğmesine basın, ardından bekleme güç kaynağı çalışır; Çift güç kaynağını kesmek için “0” düğmesine basın.